Magazyn 

10 kobiet, które zabrały mi kawał życia

Gracze na całym świecie wstrzymali oddech. Oto w sklepach pojawia się nowa część przygód Lary Croft. Seksowna pani archeolog od zawsze przyspieszała bicie męskich serc, ale nie ona jedyna. Premiera „Tomb Raidera” stanowi świetna okazję, by przypomnieć sobie piękności z gier komputerowych, które wyrwały tyle godzin, wieczorów, dni a nawet miesięcy z naszych życiorysów.

10.April Ryan (The Longest Journey: Najdłuższa podróż, Dreamfall: The Longest Journey)

Prawdziwa ikona kobiecych postaci, jeśli chodzi o przygodówki. Młoda studentka malarstwa na pozór jest zwyczajną dziewczyną, jednak gracze szybko poznają jej skomplikowaną przeszłość i jeszcze bardziej pokręconą przyszłość, dzięki której panna Ryan odwiedzi wiele światów równoległych i będzie ratować świat. Tak w skrócie można opowiedzieć przygody April. Jednak jej fenomen to nie tylko kwestia znakomitej fabuły gry, ale również niesamowitej wrażliwości, jaka wręcz bije od tej dziewczyny. To jedna z nielicznych postaci, gdzie nie rozmiar biustu wydaje się najważniejszy. Choć nie da się ukryć, że w chwili premiery gry The Longest Journey: Najdłuższa podróż April Ryan uchodziła za najładniejszą postać przygotówek.

9. Mona Sax (Max Payne, Max Payne 2)

Naprawdę ostra dziewczyna. Płatna morderczyni, która uwikłała się w niebezpieczny romans z gliniarzem, Maxem Paynem. Opisywana jako jedna z „bliźniaczek zła” (razem ze swoją siostrą Lisą) okazała się dla wielu graczy najważniejszą postacią w obu grach. Bezlitosna, a jednak romantyczna. Niebezpieczna, ale seksowna. Prawdziwa femme fatale. Pojawia się też w trzeciej części Maxa Payne’a, ale tylko w trybie multiplayer. Niestety, ginie w drugiej części gry. Właśnie wtedy, podobnie jak większość graczy, miałem ochotę wyrzucić komputer przez okno. Bo tak naprawdę to dla niej grało się w Maxa.

8.Madison Paige (Heavy Rain)

Ta pani dała się we znaki wielu graczom. Jedna z czterech grywalnych postaci w doskonałej przygotówce z elementami survival horroru, a poza tym cierpiąca na chroniczną bezsenność dziennikarka. Cóż, dzięki jej wdziękom, ale nie oszukujmy się, także niesamowitym przygodom, wielu graczy nie spało po nocach. Wierzcie mi, że wielu graczy chciało mieć taką dziewczynę jak Madison. Zwłaszcza po obejrzeniu scen erotycznych, kiedy to dziennikarka pokazuje się w całej krasie.

7.Nilin (Remember Me)

Ta pozycja może wielu zaskoczyć, bo Remember Me ukaże się dopiero za kilka miesięcy. Jednak już dziś można powiedzieć, że Nilin zawładnie sercami graczy. Niebezpieczna, bystra, a do tego ładna i penetrująca Paryż, miasto miłości (nawet jeśli w cyberpunkowej estetyce). W dodatku już po gameplayach widać, że mamy do czynienia z kolejną dziewczyną, która nie da sobie w kaszę dmuchać. A takie gracze lubią najbardziej i to takim poświęcają wiele dni ze swojego życia.

http://www.youtube.com/watch?v=_QqI590COEc

6.Bayonetta (Bayonetta)

Jest zła, jest wiedźmą i walczy z siłami Nieba. Korzysta z pistoletów, katany i bicza. A w dodatku jest piekielnie seksowna i przypomina niegrzeczną panią profesor, która za chwile ukarze swoich podopiecznych. Taka właśnie jest wiedźma Bayonetta, która już niedługo doczeka się kontynuacji swoich przygód. Na razie jednak możemy się zachwycać dotychczasowymi przygodami bohaterki dzieła PlatinumGames.

http://www.youtube.com/watch?v=OWolGErlxlU

5.Lulu (seria Final Fantasy)

Tak naprawdę przy niej pozostałe bohaterki to pikuś. Używa czarnej magii, specjalizuje się w voo doo, popada w furię i potrafi zauroczyć każdego, kogo spotka na swojej drodze, zwłaszcza graczy. Lulu, często nazywa też Lu, to główna bohaterka Final Fantasy X, ale pojawia się też w innych częściach serii. Mamy też okazję obserwować ją w mniej demonicznej scenerii, kiedy to zakochuje się i bierze ślub z jednym z bohaterów gry, Wakką. Jest też jedną z postaci, którą ciężko zrozumieć , kiedy przychodzi nam z nią rozmawiać. Jej wypowiedzi, niestety, czasem nie mają sensu… Ale czy to takie ważne?

4.Triss Merigold (Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów)

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć przedstawicielki naszej rodzimej produkcji. Wirtualna Triss przeszła sporą metamorfozę. W pierwszej części gry padało pod jej adresem dużo zastrzeżeń (piersi na wysokości brzucha, wygląd sugerujący wiek starszy niż w rzeczywistości etc.), jednak w drugiej odsłonie przygód o wiedźminie, czarodziejka zaskarbiła sobie sympatię chyba wszystkich graczy. Zmysłowa, z poczuciem humoru, a w dodatku zgrabna i naprawdę seksowna. A gdy dodamy do tego subtelne, erotyczne sceny, jakimi obdarowali nas programiści, to otrzymamy prawdziwą miłość z krwi i kości. Tylko jeszcze nikt nie rozpracował, czyja to miłość: Geralta czy graczy…

3.Kobiety Sheparda (trylogia Mass Effect)

Mass Effect, podobnie jak inne dzieła studia BioWare, daje graczom rozbudowaną możliwość romansowania z bohaterami. Jedną z opcji (niezależnie od płci wybranej przez gracza) jest wybór kobiety. A tych w ME jest całkiem sporo. Wrażliwa i nieco dziewczęca Ashley Williams, tajemnicza Jack, błyskotliwa Miranda Lawson czy przybywające z innych planet: Liara T’Soni, Tali’Zorah, Morinth, Samara. Ale to tylko niektóre z kobiet. W trylogii jest ich o wiele więcej (łącznie dziesięć). Najważniejsze jednak, że za każdą z niewiast kryje się ciekawa historia, a i one same udowadniają, że nie są obojętne na emocje. Właśnie dlatego warto powracać do Mass Effect, by za każdym razem romansować z kim innym.

2. Lara Croft (seria Tomb Raider)

Panny Croft nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Seksowna archeolog kusi swoimi wdziękami graczy już od siedemnastu lat. Z każdą kolejną grą jej wizerunek się zmieniał, piersi czasem malały, czasem rosły, pojawiały się też nowe bronie, którymi Lara mogła kopać tyłki kolejnym zbirom. Nie zmieniała się tylko atencja fanów do niej.

1.???????????????
W tym miejscu każdy z graczy mógłby wskazać na swoją ulubioną bohaterkę. Osobiście nie mam takiej, ale wydaje mi się, że już niebawem w tym miejscu będę mógł wskazać na „nową, odmłodzoną” Larę Croft po całkowitym restarcie marki Tomb Raider. Choć nowa Lara to tak naprawdę tylko maszynką do zabijania, nie ma wątpliwości, że królowa jest tylko jedna.

Adam Flamma

Related posts

Leave a Comment