Magazyn 

GDZIE SIĘ WYBRAĆ W WEEKEND? 10-12.02

Do Kalejdoskopu Wrocław wracają weekendowe zapowiedzi! Mamy nadzieję, że pozdawaliście już wszystkie egzaminy i nie jesteście bardzo zmęczeni po tygodniu pracy, gdyż w ten weekend jest dokąd się wybrać! Razem z Zuzanną Saik i Błażejem Grabowskim przygotowaliśmy dla was parę ciekawych propozycji ze świata kultury Wrocławia.

Już dziś, 10 lutego, do UFF-u zawita gość z USA – Anthony Mills wystąpi w roli DJ’a i rapera. Artysta jest znany z takich projektów jak Wildcookie, XXLMILLS czy Super Viral Brothers. Impreza startuje o 22:00.

Dodatkowo przypominamy, że co tydzień w piątki o 17:00 możecie w cenie zwykłego biletu zwiedzić wystawę stałą w Pawilonie Czterech Kopuł wraz z przewodnikiem.

Jeśli wciąż będziecie czuli niedosyt sztuki, to w sobotę o godzinie 12:00 w galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. Push the sky away autorstwa Piotra Zbierskiego. Podczas ekspozycji Wrocławianie zobaczą blisko sto pięćdziesiąt fotografii artysty. Natomiast głównym celem wystawy jest promocja polskiej edycji książki pod wyżej wymienionym tytułem, która zawiera zainspirowany dziełami Piotra Zgierskiego wiersz, napisany przez samą Patti Smith. Publiczność również będzie miała okazję poznać fotografa bliżej podczas spotkania autorskiego, które również będzie częścią sobotniego wydarzenia.

Wieczorem zaś w klubie Stara Piwnica wystąpią dla was prawdziwe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W nowej DJ-skiej odsłonie projektu Tańcz Więcej zaprezentują się: Paulina Przybysz – wokalistka doceniona nie tylko za wcześniejsze dokonania w zespole Sistars, ale także za solowe projekty oraz współpracę z muzykami (m.in. z Night Marks Electric Trio czy zespołem Kroki); Kuba Karaś z duetu The Dumplings, który mimo krótkiej kariery muzycznej zachwycił nie tylko młodą publiczność; oraz piosenkarka Marcelina, w ostatnim czasie znana z duetu z Piotrem Roguckim z zespołu Coma w piosence Karmelove. Artystka miała okazję też wystąpić w muzycznych projektach tj. Panny Wyklęte wraz z innymi wokalistkami (m.in. Kasią Malejonek, Kasią Kowalską czy Mariką). Tańcz Więcej to także świetna alternatywa dla przeciętnych sobotnich imprez klubowych. Rytmiczne utwory wzbogaconę oprawą wizualną stworzą jedyne w swoim rodzaju wydarzenie artystyczne. Zatem już od godziny 21:00 zaprasza klub muzyczny Stara Piwnica.

Jeśli zaś wolicie bardziej klasyczne, jazzowe granie, to tego samego wieczoru o 20:00 w Starym Klasztorze wystąpi Marek Dyjak z zespołem. Koncert będzie promował jego najnowszą płytę Pierwszy Śnieg.

Niedziela proponuje nam jeszcze więcej opcji. O 18:00 w Narodowym Forum Muzyki wystąpi Chór NFM pod batutą Paula McCreesha – znakomitego brytyjskiego dyrygenta, znanego Wrocławianom jako dyrektor artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans.

W Starym Klasztorze od 19:00 miłośnicy klimatów bałkańskich będą obchodzić bułgarskie święto wina Trifon Zarezan, podczas którego Bułgar mieszkający w Polsce Stojan Uzunov opowie co nieco o tradycjach bałkańskich oraz zatańczy tradycyjnie przy akompaniamencie zespołu Sarakina Balkan Band.

Bardziej kameralnie, ale również przy winie, o 19:30 w Vertigo Jazz Club posłuchamy na żywo płyty debiutowej wokalistki Pauliny Gołębiowskiej. Cały program będzie utrzymany w stylistyce soul-pop z elementami jazzu.

A o 20:00 w Niebo Cafe perełka wieczoru – występ solowy legendy polskiego jazzu, założyciela nurtu yassowego Tymona Tymańskiego! Zaprezentuje wówczas przekrój całego swojego dorobku – od pierwszej płyty grupy KURY po najnowsze covery The Beatles, Elvisa Presley-a czy Davida Bowie.

Miłego weekendu!

zdjęcie główne: askideas.com

Related posts

Leave a Comment