Magazyn 

Gdzie się wybrać w weekend? 17-19.02

Zima zmierza ku końcowi, we Wrocławiu powoli robi się ciepło. Zaś w ten weekend będzie aż kipieć od wydarzeń muzycznych i kulturalnych! Gdzie więc warto się wybrać? Kalejdoskop Wrocław ma dla Was najciekawsze odpowiedzi na to pytanie.

Piątek, 17.02.

Dziś o 19:00 w Centrum Kultury Zamek startuje wystawa, której bohaterami są mieszkańcy regionu, uwiecznieni przez kolektyw artystyczny StreetCollodionArt. Uzupełnieniem części fotograficznej będą historie portretowanych osób, które spisała i opracowała Ewa Sidorenko – socjolog współpracująca z artystami. Razem przekaz wizualny i tekstowy dostarczą nieco prawdy o Dolnym Śląsku – o tym, jak się w nim czuje obecny mieszkaniec, jak bardzo związany jest z przeszłością i teraźniejszością, oraz jak myśli o przyszłości w kontekście swojego miejsca na ziemi.

Chętni przeżyć muzycznych dzisiaj znajdą koncerty pod każdy nastrój. Optymiści niech wpadają o 20:00 do Starej Piwnicy, gdzie zagoszczą mistrzowie polskiego reggae Vavamuffin z materiałem do długo oczekiwanej nowej płyty V – jak wskazuje nazwa, piątej w prawie czternastoletniej karierze zespołu.

O tejże godzinie w klubie Firlej fani alternatywnego hip-hopu będą się delektować koncertem rzadkiego w naszym kraju gościa zza oceanu – Astronautalis przywiezie do Wrocławia swoją najnowszą płytę Cut the Body Loose. Wydanie rezydenta Minneapolis z ubiegłego roku można uznać za najbardziej agresywne i pesymistyczne w jego karierze. Artysta kreuje w nim wizję rzeczywistości jako miejsca szalonego i zarazem bezlitosnego. Ale zamiast pozwolić, by ten świat przygniatał nas i napełniał smutkiem, musimy wykorzystać wszystkie sposobności, by uczynić świat lepszym miejscem. A takie koncerty na pewno to czynią.

Wieczorem, od 23:00 wzwyż, specjalnie dla fanów kinematografii, niecierpliwie oczekujących na rozdanie statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Helios w Magnolia Park przygotował Maraton Oscarowy. Będzie to idealna okazja, by nadrobić zaległości i obejrzeć tegorocznych faworytów – La La Land, Jackie, Przełęcz ocalonych i Aż do piekła.

Jeśli jednak jesteście w bardziej imprezowych nastrojach, to od 22:00 w UFF-ie startuje Kitchen Disco. Gatunkami dominującymi będą post punk, new wave i electro lat 80. – wszystko z talerzy DJ’a Sonny’ego Phillipsa.

Sobota, 18.02.

Moda w stylu vintage ożyje we Wrocławiu w sobotnie popołudnie w Barbarze. Serię spotkań do zdobycia oryginalnych ubrań, biżuterii oraz butów rozpocznie wyprzedaż kolekcji Koty Vintage Store. Do wyboru będą rzeczy jak nowe, tak i używane, a wszystkie zachowały niepowtarzalny i godny pozazdroszczenia styl. Łapcie więc za wieszaki przenosząc się w oryginalność lat 60. i 70. – w Barbarze już od godziny 12:00.

Zespoły grające niestandardową muzykę alternatywną wystąpią we wrocławskim klubie Stara Piwnica w ramach cyklu koncertów pt. City Sounds. Jedną z formacji, która pojawi się na scenie, będzie Fair Weather Friends, reprezentująca melodyjne, soul-funkowe brzmienie w stylu lat 70. Kapela miała już okazję wystąpić na znanych polskich festiwalach tj. Open’er Festival, Kraków Live Music Festival, Free Form czy też Orange Warsaw. Podczas swojego występu artyści zaprezentują fanom zarówno dobrze znane utwory, jak i te nowe zapowiadające ich drugi album. Drugim zespołem, który zaprezentuje się tego wieczoru, będzie JÓGA. Mimo swojego młodego wieku muzycy z Katowic swoją twórczością zachwycili nie tylko polską publiczność, ale także islandzką kapelę Low Roar, przed której koncertem w Krakowie mieli okazję występować jako support. JÓGA to połączenie brzmienia gitary akustycznej z elektronicznym brzmieniem, artyści swoje inspiracje odnajdują również w skandynawskich rytmach. W ten sobotni wieczór warto więc na chwilę wyłączyć się z przytłaczającego miejskiego zgiełku i posłuchać innych, niepowtarzalnych dźwięków miasta – już od godziny 20:00.

Dub’owe rytmy usłyszycie w tę sobotę w klubie Carpe Diem. Na scenie wystąpią dolnośląskie formacje: czyli Paproota.org Sound.system oraz Young Pistols Sound, a gośćmi specjalnymi będą Rise up! Sound System z Częstochowy, którzy zaprezentują publiczności swoją niebanalną kolekcję płyt winylowych. Podczas imprezy nie zabraknie jamajskich rytmów z mocną dawką klubowego brzmienia. Tego sobotniego wieczoru z pewnością nie mogą ominąć fani Ostróda Reggae Festiwalu oraz niskich basowych setów. Zapraszamy od godziny 22:00!

Niedziela, 19.02

W niedziełę o 19:00 Stary Klasztor skupi wrocławskich miłośników namiętnego tańca – a to za sprawą koncertu formacji z Argentyny La Hoguera Tango. Ich muzyka, jak określają sami twórcy, jest dosyć mroczna, wyróżnia się ostrym dźwiękiem i przede wszystkim osobistym charakterem. Obok tradycyjnych, tanecznych aranżacji, w repertuarze kapeli możemy znaleźć ich własne, uwspółcześnione wersje, czerpiące z twórczości argentyńskich legend tanga, jak np. Osvaldo Pugliese czy Anibal Troilo. Idealne na weekend powalentynkowy – chwytajcie zatem swoje drugie połówki i rusz do tańca!

O 20:00 zaś w klubie Bezsenność wrocławską publiczność w tenże stan wprowadzi świetnie znany Ten Typ Mes z najnowszą płytą AŁA. Jak zwykle możemy się spodziewać wielowątkowości, eklektycznego pomieszania gatunków i zapewne goszczących wokalistów. Nie ma co tu dużo mówić – wydarzenie na skalę niecodzienną. Sprawdźcie sami!

Miłego weekendu życzymy:

Dymitr Hryb

Błażej Grabowski

Zuzanna Saik

Related posts

Leave a Comment