Magazyn 

Gdzie się wybrać w weekend? 25-26.02

Bieżący już weekend łączy w sobie beaty elektroniczne i brzmienia etno. Wrocław jak zwykle ciepło przyjmie gości z Warszawy, Trójmiasta i zagranicy od północy po południe. Kogo? Odpowiedź na to pytanie poniżej.

Sobota, 25.02

Wrocławska muzyczna sobota zapowiada się iście klimatycznie. Ściany Sali Gotyckiej Starego Klasztoru od godziny 20:00 będą wchłaniać melodyjne dźwięki lubianych i znanych nam wszystkim braci Waglewskich, kilkukrotnie już czarujących na żywo wrocławskich odbiorców niebanalnymi tekstami. Jak wiadomo, eksperymentalny Mamut to krążek, który wniósł do ich twórczości świeżość, będącą pewnego rodzaju zaskoczeniem (oczywiście bezsprzecznie pozytywnym!) dla starych słuchaczy poczciwej Czerwonej Sukienki czy Polepionego. Tym razem Fisz przyjeżdża do nas z całkiem ciepłym jeszcze albumem zatytułowanym Drony, okrzykniętym lirycznym mistrzostwem. Z pewnością nie zabraknie nostalgicznych brzmień Telefonu, skłaniającego do refleksji Biegnij dalej sam, a także hitów poprzedniego albumu. Jeżeli ktoś ma ochotę dać ponieść się wyobraźni przy niskim, kojącym głosie Bartka – gorąco zachęcam do wzięcia udziału.

Więcej o koncercie: https://www.facebook.com/events/1169976829717923/

Fisz to nie koniec nastrojowych niespodzianek sobotniej nocy. Również o godzinie 20:00 Prozą zatrzęsie fantastyczne trio – Sharif Sehnaoui, Adam Gołębiewski i Tony Eliah. Zwolennicy mocnych, dobrych improwizacji energetycznego freejazzu z pewnością będą zachwyceni. W końcu przed nami sama śmietanka muzyków powołanych w Bejrucie – Sharif, gitarzysta skupiający się głównie na możliwościach swojego sprzętu, omijając przy tym wszelkie zbyteczne efekty dźwiękowe, Tony, również lubujący się w instrumentach strunowych (w tym przypadku mamy do czynienia z basem) i Adam, poznański perkusista serwujący kawał dobrej, przyprawiającej o gęsią skórkę, harmonijnej melodii. Artyści w takim składzie mieli już okazję pojawić się m.in. na festiwalu Friv, a także zachwycać innowacyjnością libańskich słuchaczy. Z takim zapleczem i doświadczeniem muzycznym na pewno nie zawiodą!

Więcej o koncercie: https://www.facebook.com/events/124304648089131/

W przypadku dźwiękowego niedosytu można śmiało udać się o godzinie 22:30 w kierunku Krakowskiej 100, gdzie czeka na nas prawdziwy kosmos, a raczej Kiasmos ze swoimi elektrycznymi wibracjami. Duet Islandczyka Ólafura Arnaldsa i pochodzącego z Wysp Owczych Janusa Rasmussena to bezsprzecznie perfekcyjny miks precyzyjnych, technicznych zagrań i ujmującego minimalizmu muzycznego. Ulica Krakowska w połączeniu z Kiasmosem z pewnością zadbają o bardzo klimatyczną aurę sobotniej nocy.

Więcej o koncercie: https://www.facebook.com/events/351779578542234/

 

Niedziela, 26.02

Etniczne, tradycyjne, polskie oraz zagraniczne pieśni usłyszymy już w tę niedzielę w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru. Specjalnie dla wrocławskiej publiczności wystąpi Laboratorium Pieśni czyli zespół pieśniarek pochodzących z Trójmiasta. Podczas ich koncertu usłyszymy utwory ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Dodatkowo formacja zaprezentuje swoją ostatnią płytę pt. Rosna. Zapraszamy was do klubu Stary Klasztor już na godzinę 20:00.

Więcej o koncercie: https://www.facebook.com/events/279504569131807/

Miłego weekendu życzymy:

Ula Janowska

Zuzanna Saik

Related posts

Leave a Comment