Magazyn 

Odra-Film / DCF: Aktualności

Do 27 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym trwa przegląd, przypominający twórczość zmarłego przed rokiem Stanisława Lenartowicza, jednego z twórców szkoły polskiej, autora „Zimowego zmierzchu”, „Giuseppe w Warszawie” i „Czerwonego i złotego”, reżysera przez całe twórcze życie związanego z Wrocławiem i tutejszą Wytwórnią Filmów Fabularnych, w której zrealizował prawie wszystkie swoje filmy. Wstęp na wszystkie seanse filmowe jest wolny, ograniczony jedynie ilością miejsc.

27-28.10 Międzynarodowy Dzień Animacji

Międzynarodowy Dzień Animacji od trzech lat (czyli od początku istnienia tej imprezy w naszym kraju) organizowany jest we Wrocławiu pod auspicjami ASIFA Poland przez Galerię Entropia. W tym roku organizuje ona obchody MDA we współpracy z Odrą-Film; pokazy 27 i 28 października będą miały miejsce w DCF. W programie znajdzie się zestaw przygotowany przez ASIFA Poland na wymianę międzynarodową (filmy Dziecięcej Wytwórni Filmowej z Wrocławia), zestaw najświeższych wrocławskich produkcji artystów z ASP i twórców niezależnych oraz dwa zestawy zagraniczne. Dodatkową atrakcją tegorocznych obchodów MDA we Wrocławiu będzie aranżacja przestrzenno-filmowa w Galerii Entropia, czynna od 28.10 do 10.11.2011.

2-3.11 Zaduszki Filmowe

Seansem kultowego „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna rozpoczniemy w środę 2 listopada o godz. 18.00 w DCF dwudniowe Zaduszki Filmowe. W tym krótkim cyklu, który jest częścią programu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, pokażemy filmy wybitnych twórców filmowych – reżyserów i aktorów – którzy zmarli w ostatnim roku. Przypomnimy w ten sposób także postaci: Arthura Penna,  Krzysztofa Kolbergera, Tony’ego Curtisa.

4-6.11 Festiwal WATCH DOCS w kinie „Lwów”

W dniach 4-6 listopada w kinie „Lwów” (ul. Hallera 15) odbędzie się kolejna wrocławska edycja festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Jak zawsze, wstęp na WATCH DOCS jest bezpłatny. Naszym widzom pokażemy starannie dobrane pod kątem filmowym i tematycznym dokumentalne opowieści dotyczące szeroko rozumianych praw człowieka we współczesnym świecie. Po filmie „Podróż” zaplanowana jest dyskusja z zaproszonymi gośćmi na temat sytuacji kobiet w Iranie. Odra-Film jest lokalnym organizatorem festiwalu, w tym roku naszym partnerem został wrocławski oddział Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Patronat medialny objął portal kulturalny g-punkt. mp

Related posts