Film Magazyn 

Przedstawiamy kandydatów do Oscarów 2017 – aktorzy drugoplanowi

Poprzednio dowiedzieliście się, dlaczego Viola Davis dostanie w końcu w tym roku Oscara. Sprawdźmy co się będzie działo w kategorii męskiego drugiego planu. Zanosi się na to, że Oscary dzięki tym dwóm kategoriom mogą być bardzo nie #SoWhite.

Bardzo ciekawa to kategoria, bo nie trudno wskazać jednego zdecydowanego faworyta. Na dziś każdy z wymienionych aktorów ma równe szansę na zdobycie statuetki.

Faworyci do Oscara:

Mahershala Ali Moonlight– Wspaniała kreacja będąca przeciwieństwem roli Naomi Harris. Ali wciela się w postać, który poniekąd rekompensuje brak ojca głównego bohatera. To bardzo spokojna i stonowana kreacja, która uwodzi widza od pierwszej sekundy. Jest taka scena, w której Ali postanawia nauczyć unosić się na wodzie młodego bohatera – sposób, w jaki zostało to opowiedziane i wygrane zasługuje na najwyższe uznanie.

Liam Neeson Milczenie– Co prawda to na razie wróżenie z fusów (choć ponoć mało go na ekranie – dop. Maciej Stasierski), ale głośne nazwisko i przebicie filmu może przynieść Liamowi już dawno zasłużonego Oscara. Ciężko tutaj cokolwiek pisać, bo film nie miał jeszcze oficjalnych pokazów, a nawet nie dostaliśmy jeszcze zwiastuna (choć ten ma się ujawnić już niedługo).

Lucas Hedges Manchester by the Sea– Nowe objawienie w Hollywood. Nastoletni chłopak zagrał na poziomie największych postaci kina. Bardzo naturalny i prawdziwy styl gry, będący idealnym przeciwieństwem głównego bohatera granego przez Afflecka. Jednak, czy nowe nazwisko jest w stanie pokonać konkurencję składającą się ze starych wyjadaczy? Eksperci dają jemu dużą szansę na sukces.

Hugh Grant Boska Florence– Zagrać lepiej od samej Meryl Streep, to zadanie praktycznie niewykonalne. Jednak Hugh dokonał niemożliwego i skradł show największej gwieździe współczesnego kina. Bożyszcze i obiekt westchnień nastolatek z lat 90-tych dojrzał i potwierdził regułę, że wino im starsze, tym lepsze. Czekamy na niego we Wrocławiu 10 grudnia!

Jeff Bridges Aż do piekła– Niezależne kino w najlepszym wydaniu – mocny i trzymający w napięciu kryminał spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem krytyków, a Bridges jest z tego filmu chwalony najbardziej. Filmu niestety jeszcze nie widziałem, ale Jeff podobno dawno nie był aż tak dobry.

Kandydaci do nominacji:

Michael Shannon Zwierzęta nocy– Nadworny czarny charakter, bądź psychopata Hollywoodu w najlepszym wydaniu. Oczywiście żartuję, ale trochę prawdy w tym jest. Na Festiwalu w Wenecji jego kreacja była najczęściej chwalonym elementem filmu.

Dev Patel Lion. Droga do domu– Najlepsza kreacja w życiu gwiazdy Slumdog: Milioner z ulicy. Skoro Kidman może dostać nominację, to czemu nie on, zważywszy na to, że ponoć jest od niej lepszy.

Stephen Henderson Fences– Po pokazie w USA był bardzo komplementowany. Jeśli już zdobył sympatię Screen Actors Guild (Gildia Aktorów), to spokojnie może mieć nadzieję na nominację.

Czarne konie: Peter Sarsgaard „Jackie”, Adam Driver „Milczenie”, Aaron Eckhart „Sully”

Rozprawiliśmy się z drugim planem. Następnym razem spotkajmy się na pierwszym, gdzie przywitają nas Denzel, Casey, a także Natalie i Emma.

Mateusz Rot

Related posts

Leave a Comment