Magazyn 

Smakosz: Rugantino. Prawie jak we Włoszech

Wrocław to duże miasto. Nasze rodzinne. Tym bardziej boli fakt, że dobrej kuchni jest tu tak mało.

Oczywiście jest sporo lokali, które gwarantują dobry poziom gastronomii. Niewiele jest jednak takich, które po prostu powalają na kolana. I wcale nie chodzi o pizzę. Chodzi po prostu o dobre żarcie. Z różnych stron świata.

Piszemy o naszym Wrocławiu, bo jakiś czas temu mieliśmy okazję wizytować Pragę. No i tak się złożyło, że goniąc za jedzeniem, a mając już doświadczenie z knedlikami, postawiliśmy na dobrą pizzę.

Tzn. w założeniu miała być dobra. Bo we Wrocławiu też wielokrotnie zamawialiśmy ten włoski smakołyk z nadzieją, że w końcu jakiś lokal podbije nasze podniebienia. A jak bywało to wiecie, bo przecież czytacie nasze recenzje.

Niemniej jednak w stolicy Czech, w samym jej centrum, weszliśmy do niepozornej knajpki. Przywitał nas szyld, który jasno dawał do zrozumienia, że włoską kuchnię to właśnie u nich znajdziemy.

Knajpka ta wyglądem przypomina naszą domową kuchnię. No może nie mamy na ścianach takich uroczych, bajkowych malowideł, ale klimacik dokładnie ten sam. Do tego sporo ludzi, przyjemny gwar i piękne zapachy.

Zamówiliśmy krem z pomidorów z grzankami i dużą pizzę z szynką i pieczarkami. Pierwsze danie, co logiczne, zjedliśmy jako drugie. Bo pierwsza na stole wylądowała pizza.

Była tak dobra, że w zasadzie jej konsumpcja powinna trwać pół dnia, a nie przysłowiowe pół minuty. I wcale nie chodzi o to, że byliśmy nie wiadomo jak głodni. Po prostu pizza była tak pyszna, że ciężko się było opanować.

Krem z pomidorów był przysłowiową kropką nad i. Delikatny, z grzankami i mozzarellą. Po prostu idealny.

Z pełnymi brzuchami doszliśmy do wniosku, że teraz tylko drzemka i może się walić świat. No może jeszcze wypadałoby wyściskać kucharza, bo potrafi człowiekowi zrobić dobrze.

Ostatecznie wyszliśmy z lokalu bez tulenia, ale wspomnienia o tym obiedzie towarzyszyły nam do końca dnia. Pewne jest jedno, jeszcze tam wrócimy. Wkrótce!

danie: pizza krem z pomidorów
cena: 300 koron
ilość: 8 kawałków
ocena: 10/10
skutki uboczne: brak
www: rugantino.cz
adres: Dušní 4110 00 Praha 1

Tomek Majewski

Related posts

Leave a Comment