Magazyn 

Smakosz: Stary Młyn w Świdnicy

Czyli, gdzie zabrać Małżonkę na romantyczny i smaczny obiad za Wrocław.

Pisaliśmy już o Kudowie, smakowaliśmy w Legnicy i Görlitz. Dziś pora na Świdnicę.

Miasto wszystkim Dolnoślązakom dobrze znane. Całkiem nieźle skomunikowane z Wrocławiem i chyba ciągle jeszcze czekające na swoje 5 minut. Te jednak nastąpi, a to tylko kwestia czasu.

Widać, że władze dwoją się i troją, by do miasta przyjeżdżało coraz więcej turystów. My Świdnicę odwiedziliśmy jeszcze latem tego roku.

Cudowna pogoda, w którąś niedzielę była impulsem do tego, by wybrać się gdzieś niedaleko za Wrocław. Nasi przyjaciele i mieszkańcy, których zapytaliśmy o dobry lokal byli zgodni co do tego, że jeśli jeść w Świdnicy to tylko w Starym Młynie.

Restauracja położona jest przy drodze wylotowej do Wrocławia. Korzystając z pięknej pogody zagościliśmy w dużym i cichym ogródku, który chronił nas przed promieniami słońca.

Miejsc w nim jest cała masa, dlatego jeśli warunki atmosferyczne pozwalają na to, by spędzić czas na świeżym powietrzu to zdecydowanie polecamy te opcję.

W środku też jest całkiem nieźle. Jak? Jak w Starym Młynie.

Na ruszt wrzuciliśmy dwa dania. Dziś będzie o pizzy.

Jeśli chcecie sprawdzić, ile prawdy jest w starym porzekadle o miłości i tym, czy faktycznie można coś zrobić przez żołądek do serca to na pewno Stary Młyn Wam w tym pomoże i co nieco udowodni. Kuszeni wieloma zapachami i mnogością dań z karty wybraliśmy pizzę.

Czekaliśmy na nią w zasadzie chwilę. Przy naprawdę dużym ruchu i porze obiadowej. Pizza w opcji AL. FUNGHI to sos pomidorowy, ser, pieczarki i oregano. My do tego dołożyliśmy jeszcze kukurydzę.

I co to dużo mówić. To jedna z najlepszych pizz jakie dane nam było zjeść. Delikatne i chrupiące ciasto. Świeże składniki i ich idealne proporcje. Prawdziwy sos pomidorowy. No brak słów po prostu.

Tęsknimy za Starym Młynem i jeszcze pewnie do końca tego roku się tam wybierzemy. Wszystkim gorąco polecamy.

P.S. czknęło/odbiło nam się dosłownie.. raz.

danie: pizza (AL. FUNGHI)
cena: 16 zł
ilość: 8 kawałków
ocena: 10/10
skutki uboczne: brak
www: starymlynswidnica.pl
adres: ul. Łączna 4, Świdnica

Tomek Majewski

Related posts

Leave a Comment