Magazyn 

Weekend z Muzyką: 03-05.03

We Wrocławiu sporo się dzieje – w końcu idzie wiosna. Ten weekend to imprezy techno, trochę jazzu i muzyki ciężkiej, nowo otwarty lokal oraz goście z Australii, Belgii i Francji. Szczegóły poniżej.

Piątek, 03.03

Już dzisiaj fani klasycznego rocka będą mogli sprawdzić, jak by to było cofnąć się w czasie o 30 lat i posłuchać na żywo legendarnych Pink Floyd. O 20:00 w Hali Stulecia zobaczymy The Australian Pink Floyd Show, czyli najlepsze tribute show na świecie. O ich wielkości może świadczyć choćby to, że zostali poproszeni o zagranie na 50. urodzinach Davida Gilmoura, a podczas koncertu dołączyli do nich na scenie Guy Pratt i Richard Wright, co było jednoznaczne z udzieleniem im błogosławieństwa na wykonywanie muzyki Pink Floyd.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1085498721570680/

Wracając do teraźniejszości – na klubowej mapie Wrocławia pojawił się nowy lokal Gruba Nuta, w którym odbędzie się impreza The Technical Beats Twin Dicks & Michael M. Za konsoletami pojawią się starzy klubowi wyjadacze i zaoferują wam wyselekcjonowaną listę technicznych brzmień. Warto się przejść, tym bardziej, że wejście jest darmowe. Drzwi będą otwarte od 21:00.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/379687289062753/

Sobota, 04.03

Przed nami kolejna sobota i kolejne przyjemne, elektroniczne brzmienia. O godzinie 20:30 Narodowe Forum Muzyki wypełni się harmonijnym, lekkim urban jazzem kontrolowanym przez LABtrio – perkusistę, kontrabasistkę i klawiszowca z Belgii (Lander Gyselinck, Anneleen Boehme, Bram de Looze). Artyści już od początku swojej kariery byli wielokrotnie nagradzani. W marcowy wieczór przybywają do Wrocławiu w celu promocji swojego nowego albumu – jak sobie poradzą? Sprawdźcie sami!

Więcej o wydarzeniu: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/5130

 

Z racji tego, że dźwięków nigdy za wiele – od godziny 23:00 możemy postąpać z nóżki na nóżkę w klimatycznych piwnicach Das Lokalu przy techno dźwiękach takich artystów, jak: Droptech, Mistic, Drador, Bewu i Major. Bardzo przyjemną niespodzianką będzie również gość specjalny – główny przewodnik ekipy Neuroshocked Chris Da Break. Zwolennicy Breslau Techno – nie może was tam zabraknąć!

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1845446332393142/

Niedziela, 05.03

Na swoim koncie ma już sześć nagranych płyt, a jego utwory znalazły upodobanie publiczności o różnych gustach, w tym radiowej Trójki. Limboski, klimatyczny artysta z charakterystycznym niskim głosem, pojawi się w niedzielę na scenie Starego Klasztoru. Według zapowiedzi, muzyk zaskoczy widownie swoimi świeżymi, kreatywnymi pomysłami. Wśród wielkich  planów Limboskiego jest m.in. płyta One Man Madness, której premiera ukazała się w lutym. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/264722377274107/

 

O tejże godzinie podziemie klubu Carpe Diem zapanuje gorąca i ciężka atmosfera. Emocjonalnych, lecz mrocznych hardcore punków z Francji, czyli Direwolves, przywitają nie mniej hardkorowi Wrocławianie z zespołu Torn Shore, zapowiadający zagranie nowego materiału.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/761914797306968/

Miłego weekendu!

Dymitr Hryb

Błażej Grabowski

Ula Janowska

Zuzanna Saik

Related posts

Leave a Comment