Magazyn 

Weekend z Muzyką: 17-19.03

Zaczyna być kolorowo we Wrocławiu. Coraz więcej turystów, a także muzycznych gości zza granicy – w ten weekend będzie bardziej jazzowo niż zwykle, tradycyjnie nie zabraknie elektronicznych brzmień, a zobaczyć będziemy mieli okazję gości z Warszawy, Berlina, Portugalii i Kanady.

Piątek, 17.03

W piątek we Wrocławiu równolegle odbędą się koncerty dwóch artystek. O 20:00 w Klubie Muzycznym Stary Klasztor w ramach Ethno Jazz Festival zagra towar exportowy Portugalii czyli Cristina Branco. Tym koncertem będzie promować swoją najnowszą płytę Menina. Jej muzyka jest silnie zakorzeniona w portugalskim stylu fado, słychać też wyraźne inspiracje jazzem.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/149843048840516/

W Capitolu wystąpi Julia Pietrucha, której pierwszy album Parsley został doceniony między innymi przez radiową Trójkę – płyta zgarnęła statuetkę Akademii Muzycznej Trójki za najlepszy debiut. Znakiem rozpoznawczym artystki jest wyjątkowo popularne ostanio ukulele, które zawsze towarzyszy jej na scenie.

Informacje o koncercie: https://www.facebook.com/events/734256823399795/

Jeśli po koncercie będziecie mieli jeszcze imprezowy niedosyt, to wybraliśmy dla was dwa miejsca, gdzie z pewnością go zaspokoicie! W Das Lokalu wystąpi Machinedrum, który jest właśnie w trakcie trasy po Europie promującej jego nowy materiał Human Energy. Producent jest znany z kolaboracji z takimi artystami jak Azealia Bank czy Jamie Lidell. Za to w Hecy zagrają Spisek Jednego i HVZX, czyli starzy wrocławscy wyjadacze.

O koncercie: https://www.facebook.com/events/381320242230648/

Sobota, 18.03

W tę sobotę czas na haust świeżego, wiosennego powietrza i przysłowiowe odsapnięcie przy Decadent Fun Club – konstelacji trójki świetnie zapowiadających się muzyków prosto z Warszawy. Tuż przy ich boku rozbrzmiewać będą elektroniczne dźwięki WATY (tym razem rodowici wrocławianie), a w tle czeka na nas całkiem przyjemny Analog Viedo Show Dominika Podsiadly. To wszystko organizuje dla nas UFF (gdzie też owo wydarzenie będzie miało miejsce), a z pomocą przy rozkręceniu imprezy przybędzie bar Żongler. Mocno zachęcam, początek już od godziny 20:00!

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1760725930910204/

Żeby tradycji stało się zadość – o godzinie 23:00 można śmiało powędrować w kierunku niejednokrotnie wspominanego w poprzednich zapowiedziach Das Lokalu. Zderzymy się tam z berlińskim gościem specjalnym – młodym producentem o pseudonimie Chambray. Chłopak z pewnością dostarczy oczekiwanych przez wszystkich wrażeń. Planowo będzie można bawić się aż do godziny 7 nad ranem!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1789530231367962/

Niedziela, 20.03

Muzyczne interpretacje, poetyckich tekstów wybitnej polskiej pisarki Agnieszki Osieckiej usłyszymy już w najbliższą niedzielę w wykonaniu wokalistki Natalii Lubrano. Koncert odbędzie się w ramach projektu pt. Osiecka – Jazzowo autorstwa wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego, który znany jest z twórczości  zespołu TAX FREE oraz ze współpracy z Wolną Grupą Bukowina. Natomiast, Natalia Lubrano po raz pierwszy ukazała się publiczności w znanym show telewizyjnym The Voice of Poland. Wokalistka jednak realizowała już wcześniej w swoich muzycznych inspiracjach, czego efektem jest płyta pt. R.E.S.P.E.C.T, wydana w 2012 roku. Na to muzyczne wydarzenie zapraszamy nie tylko miłośników poezji, ale także jazzowych, refleksyjnych brzmień. Początek w klubie Vertigo już o godzinie 19:30.

Więcej o koncercie: https://www.facebook.com/events/972382419563416/

Na scenie Teatru Muzycznego Capitol wystąpi kanadyjski mistrz gitary Jesse Cook. Artysta zaprezentuje publiczności utwory ze swojej ostatniej płyty One World, która łączy w sobie brzmienie subtelnej elektroniki w połączeniu z klasycznym, hiszpańskim brzmieniem gitary. Całość albumu jest w stylu orientalnym, zachowując przy tym oryginalność i nowoczesność swojego brzmienia. Jesse Cook to też różnorodność. Słuchacze z pewnością będą mogli zobaczyć szerokie spektrum twórczości tego muzyka, od brzmień flamenco i muzyki latynoskiej przez world music aż po funky jazz. Zapraszamy was na to wydarzenie już 19 marca na godzinę 17:00.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1641719076135446/

https://www.youtube.com/watch?v=LJN2j_JuNpI

Miłego weekendu życzymy:

Błażej Grabowski

Ula Janowska

Zuzanna Saik

Related posts

Leave a Comment