Magazyn 

Wspierajmy reprezentację Polski w lacrossie!

W lipcu tego roku w Turku w Finlandii będą miały miejsce mistrzostwa Europy Box Lacrosse, a reprezentacja Polski po raz pierwszy zagra w turnieju tej rangi.

Lacrosse to sport zespołowy, do którego używa się gumowej piłki o rozmiarach piłeczki do tenisa, którą łapie się, przenosi, podaje i rzuca przy pomocy długiego kija (nie mylić z kijami na motyle!) zakończonego główką z siatką w środku. Celem jest zdobycie jak największej ilości bramek.

Reprezentanci naszego kraju w lacrossie zachęcają do tego, by śledzić ich na Facebooku i przyglądać się ich przygodzie w drodze do Finlandii. Opowiedzą wam o tym, czym jest box lacrosse, czym różni się od lacrosse’a i dlaczego ta wersja tak ich bawi.

https://www.facebook.com/events/1613006945394138/

„Będziecie mieli okazję obejrzeć relację z treningów, zawodów, obozów przygotowawczych, a także zobaczycie, jak pewne rzeczy wyglądają od szatni” – informują na Facebooku. „Poznacie bliżej naszego trenera, rozpoznacie wśród nas swoich znajomych, a my przybliżymy Wam sylwetki tych zawodników, których widzicie pierwszy raz”.

Organizatorzy i uczestnicy tej wspaniałej inicjatywy chcą,  aby sympatycy i przyjaciele Polskiego Lacrosse na cztery miesiące skupili się w jednym miejscu i razem z nami wyruszyli w „Drogę do Finlandii 2017” #roadtofinland2017.

Od lat z podziwem przyglądam się pasji i nieustępliwości Polaków grających w lacrosse’a. Cieszy mnie, że w tym roku Kosynierki Wrocław obchodziły swoje ósme urodziny, a Kosynierzy Wrocław – dziewiąte. Warto chodzić na ich mecze! To efektowny i dynamiczny sport, którego oglądanie może wzbudzać emocje. A jeśli zacznie się uprawiać w tę dyscyplinę, należy się liczyć z tym, jak bardzo potrafi wciągnąć!

Będzie się o tym można przekonać w lipcu także we Wrocławiu w czasie World Games 2017 – Światowych Igrzysk Sportowych (lacrosse to jedna z dyscyplin sportowych, którą będzie można zobaczyć podczas tego wydarzenia).

 

Related posts

Leave a Comment