Magazyn Przegląd 

26. Kino na Granicy: czego słucha Cieszyn?

Za dwa tygodnie rozpoczyna się 26. przegląd Kina na Granicy w śląskim Cieszynie. Jak zwykle bogatemu filmowemu programowi będzie towarzyszyć scena koncertowa na Wzgórzu Zamkowym, gdzie festiwalowicze będą mogli spotkać się przy dobrej muzyce i oddać się wieczornej zabawie. W tym roku organizatorzy przewidzieli dla nas 3 koncerty. Rzućmy okiem na zaproszonych gości.

Pierwszym artystom, występującym 2. maja, będzie Tomasz Ziętek, który od 2013 jest gitarzystą i wokalistą trójmiejskiego zespołu The Fruitcakes. Przy tym solowo występuje z projektem The Ape Man Tales. Jego debiutancki album studyjny Some Old Songs, wydany w 2023 roku, promowały trzy ciepło przyjęte single z Your Kiss na czele. Utwór z teledyskiem możecie odsłuchać TUTAJ. Pozostałe utwory, które znalazły się na płycię, są utrzymane w klasycznym gitarowym brzmieniu. Album Tomka Ziętka to w jednym zdaniu wspomnienie letnich dni i ciepłych, deszczowych wieczorów.

Tomasz Ziętek / fot. Dominika Scheibinger INT

Kolejnego dnia, czyli 3. maja na Wzgórzu Zamkowym zagości Oysterboy. Artysta tworzy muzykę w nurcie indiepopu. To przede wszystkim letnie brzmienia, wypełnione niezobowiązującym marzycielstwem, ocean gitar i syntezatorów. Twórcza wizja Oysterboya jest spójna i wypełniona nostalgicznym klimatem. Singiel Chciałbym mieszkać nad morzem z najnowszego projektu artysty możecie odsłuchać TUTAJ.

Oysterboy

Jako ostatni wystąpi Runforrest, który 4. maja domknie cieszyńską scenę muzyczną. Jego pisoenki są przepełnione osobistymi, intymnymi historiami. Artysta tworzy od 2017 roku, a ostatnio dołączył do młodego, obiecującego producenta Kopiego. Runforrest ma za sobą kilka kooperacji w tym z Bassem Astralem x Igo, Misią Furtak, czy Pepe i Lor. Dotychczas wydał 3 EP-ki, z którymi jeździ po polskich i zagranicznych festiwalach. Jego ostatni singiel p.t. … i stałem się duchem z albumu Rytuał możecie odsłuchać TUTAJ.

Runforrest / fot. Alicja Godyń

Po każdym koncercie w klubie festiwalowym do 3. nad ranem będą grane dj’skie sety w wykonaniu odpowiednio Lidki Zjankovič, Robiego Lora i cieszyńskiego duetu przyjaciół KRTL & DAVE aka BEARD BROTHERS.

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze raz zaprosić Was do spędzenia lub choć odwiedzenia Cieszyna i Kina na Granicy podczas zbliżającej się Majówki.

Related posts

Leave a Comment