Magazyn Przegląd 

26. Kino na Granicy: propozycja na każdy dzień

01.05.: Tyle co nic (reż. Grzegorz Dębowski) / Kino Piast / 14:30

Grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który wbrew obietnicom zagłosował przeciwko ich interesom. Tymczasem zostają znalezione zwłoki jednego z nich. Wszyscy podejrzewają lidera protestu, Jarka, mimo że zmarły był jego najbliższym przyjacielem. Mężczyzna rozpoczyna własne śledztwo.

02.05.: Fin del mundo? (reż. Piotr Dumała) / Central / 18:30

W starej willi pod miastem mieszkają Waldi i jego trzy siostry, a w piwnicy – ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Gdy Waldi odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce, niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając rodziców do uruchomienia swoich znajomości w zaświatach.

03.05.: Lęk (reż. Sławomir Fabicki) / Teatr A. Mickiewicza / 17:30

Małgorzata mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, zagubiona. Ich życiowe drogi splatają się, gdy Łucja ma zawieźć nieuleczalnie chorą Małgorzatę do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

04.05.: Ultima thule (reż Klaudiusz Chrostowski) / KaSS / 18:00

Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na odosobnioną brytyjską wyspę, by na nowo odnaleźć się w życiu. Ma tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?”. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają też szansę na spojrzenie w głąb siebie.

05.05.: Imago (reż. Olga Chajdas) / Teatr A. Mickiewicza / 12:00

Postpunkowy dramat psychologiczny o młodej kobiecie łaknącej lepszego życia pośród szarości PRL-u, opowieść o więzi matki i córki, głodzie wolności, seksie i medytacji. Jej tłem jest buntownicza trójmiejska scena muzyczna końca lat 80. i zapowiedź czekających Polskę rewolucyjnych zmian. 

Related posts

Leave a Comment