Magazyn 

Smakosz: Kosmiczn(i)e w Kudowie Zdrój

Nie wiadomo, jaki będzie tegoroczny wrzesień. Z doświadczenia, czyli lat przeżytych, wiemy że z pogodą różnie bywa.

Trafiają się jednak takie weekendy, w których da się coś jeszcze zrobić. Takim czymś może być np. wyjazd do Kudowy Zdrój. Na weekend lub jeden dzień.

Polecamy zarówno transport własnym samochodem jak i PKSem. Ten drugi podrzucamy szczególnie tym, którzy lubią coś zobaczyć, poczytać w drodze, pogadać z Żoną etc.

Kudowa to jeden z trzech najpopularniejszych kurortów w Kotlinie Kłodzkiej. Przez wiele lat był w cieniu Polanicy i Dusznik. Dziś zdaje się, że to właśnie Kudowa będzie przez najbliższe lata grała pierwsze skrzypce.

Po remoncie zyskała błysk i blask. Przypomina klimatem uzdrowisko jeszcze sprzed wojny. Pięknie odrestaurowana ma w sobie coś takiego, co powoduje, że ciężko z niej wyjechać i wracać do domu.

Gastronomię kudowską znamy od dziecka. I akurat to chyba jedyna gałąź w miasteczku, która nie uległa zmianom. I dobrze.

Wszystkim pierogomaniakom polecamy restaurację Kosmiczna. Lokal, który zatrzymał się jeszcze w epoce gierka.

Klimat tamtych lat przypomina dosłownie wszystko. Od obsługi przez wystrój po muzykę, która wybrzmiewa na całą salę.

I to jest to. Pierogi ruskie, które tam można zjeść dostają od nas 10. I niech to będzie dla Was najlepsza rekomendacja. Ciasto, farsz i wiejska śmietana nie mają sobie równych. To jedne z lepszych pierogów jakie kiedykolwiek jedliśmy.

O przebiegu trawienia ciężko coś napisać, bo jest niezauważalny. A najgorsze jest to, że… za tymi pierogami się po prostu tęskni.

Byliśmy w wielu miejscach i trawiliśmy kilogramy pierogów ruskich w rozmaitych miasteczkach, ale w ostatnich latach nigdzie tak się dobrze nie czuliśmy jak w Kudowie i rzadko tak tęsknimy za pierogami jak właśnie za tymi w Kosmicznej.

danie: pierogi ruskie
cena: 12 zł
ilość: 8 sztuk
ocena: 10/10
skutki uboczne: brak
www: kudowa.zdroj.pl/kosmiczna/
adres: ul. Zdrojowa 41, Kudowa Zdrój

Tomek Majewski

Related posts

Leave a Comment