Magazyn 

Smakosz: Pizza w Görlitz – wakacje prawie za nami

To dobra okazja do tego, by coś podrzucić Wam drodzy z wielkiego świata. Dziś tym wielkim światem będzie Görlitz.

Urocze, niemieckie miasteczko polecamy wszystkim, którzy mają kilka godzin wolnego, w któryś weekend i szukają czegoś hmm ciekawego. Ciekawego, czyli np. pięknej, zabytkowej architektury, niezłych markowych sklepów z wieloma przecenami i tak dalej.

Nim jednak zaczniemy zakupy i wycieczkę po mieście sugerujemy coś zjeść. Najlepiej w City Pizza Express przy Berliner str. 50. 4 minuty spacerem od dworca kolejowego.

Klimat jak w tureckiej łaźni. Duszno, ciepło, ale wbrew pozorom bardzo sympatycznie. Niech nie zmylą Was nie do końca czyste stoliki i egzotyczne pochodzenie ludzi zza lady.

W knajpie można zjeść kebab, gyros i inne takie. My wybraliśmy pizzę. Nie pamiętamy nazwy. Jednak jej skład był oparty na bardzo dobrym, żółtym słonym serze, szynce i pieczarkach.

Duża pizza to koszt 6 euro. Czas oczekiwania ok. 10 minut. Co ciekawe, za keczup i inne takie nie płacimy.

Najlepiej mówić po niemiecku. Po angielsku też się dogadamy. A gdy zaczniemy mieszać oba te języki Pan odwdzięczy się, przynosząc pizzę, łamanym „smaśnego” – nie chcę wiedzieć, skąd wie/skąd wiedział, że jesteśmy z Polski. Może wszyscy tak kaleczą język? A może tak biednie wyglądaliśmy?

Nieważne. Przecież chodzi o pizzę. Ta od nas dostaje mocną 8.

P.S. proces trawienia dosłownie niezauważalny.

danie: pizza (ser, szynka, pieczarki)
cena: 6 Euro
ilość: 8 kawałków
ocena: 8/10
skutki uboczne: brak
www: brak
adres: Berliner str. 50, Görlitz

Domino

Related posts

Leave a Comment