Magazyn 

Weekend z Muzyką: 7-10.04

Wrocław rozkwitł muzycznie, jak to na wiosnę przystało. W ten weekend możemy usłyszeć jak portugalskie fado, tak i berlińskie techno, a w dodatku dźwięku z nowego miejsca na muzycznej mapie Wrocławia. Szczegóły poniżej.

Piątek, 7.04

Piątek tym razem będzie mocno rockowy, bo będziecie mieli okazję obejrzeć aż 4 takie zespoły. W Centrum Koncertowym A2 wystąpi Organek, a w Carpe Diem zagrają 3 punkrockowe zespoły: Bastard Disco, Guiding Lights i Lutownica. Niestety będziecie musieli zrezygnować z jednego z tych wydarzeń, bo oba zaczynają się o 20:00.

Link do wydarzenia punkowego: https://www.facebook.com/events/1941987392696588/


Na mapie Wrocławia pojawiło się kolejne ciekawe miejsce! Na neonowym podwórku przy Ruskiej otwiera się właśnie Surowiec. Otwarcie trwa 3 dni i zaczęło się w czwartek. Na dzisiaj zaplanowane są live acty, a będzie ich aż 7! Dzięki temu możecie liczyć na sporą rożnorodność dźwięków – ambient, afrykańskie rytmy, house, techno, acid, a na koniec elektroniczne improwizacje. Start 23:00.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1941987392696588

Sobota, 8.04

W sobotę we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki zagra portugalska wykonawczyni fado – Ana Moura. Artystka jest rozpoznawalną personą w świecie wywodzącego się z Lizbony, niezwykle klimatycznego gatunku. Niewątpliwie w otoczeniu najlepszej we Wrocławiu sali koncertowej, jej występ będzie magiczny, więc jeśli udało wam się nabyć bilety, to nie marnujcie czasu i o godzinie 19.00 zjawcie się w NFMie!
Więcej o wydarzeniu pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/1797983373757675


Jeśli nie będziecie mieli dosyć, po koncercie Any warto wybrać się również do Das Lokalu, gdzie zagra berliński DJ i producent muzyki elektronicznej Sascha Funke – podobnie, jeden z lepszych w swoim fachu. Dwugodzinna przerwa między Forum a Das Lokalem (do 23.00) to idealny czas na szamkę i bifor, zatem w sobotę, drodzy Wrocławianie, nie ma mowy o nudzie!

O imprezie przeczytacie nieco więcej w tym miejscu: https://www.facebook.com/events/222844678183715/

Niedziela, 9.04

W najbliższą niedzielę fani popularnego aktora i dyrektora Teatru Capitol Konrada Imieli zobaczą go w kolejnej artystycznej, muzycznej odsłonie. Tym razem oprócz kultowego artysty publiczność będzie mieć okazję usłyszeć i zobaczyć jego zdolną podopieczną – Zofię Imielę. Córka aktora to ubiegłoroczna maturzystka, która dodatkowo jest też klawesynistką, pianistką, wokalistką oraz autorkę piosenek. Dodatkowo na scenie pojawi się też druga para artystów: wybitny kontrabasista, aranżer Adam Skrzypek oraz znakomity perkusista Sebastian Skrzypek. Cała czwórka muzyków wprowadzi nas w nastrojowy, emocjonujący klimat. Na koncert zapraszamy już na godzinę 19:00 do klubu Stary Klasztor.

Szczegóły wydarzenia: http://pik.wroclaw.pl/Imiela-and-Skrzypek-koncert-w39926.html

Miłego weekendu z muzyką życzymy:

Błażej Grabowski
Kamil Szufladowicz
Zuzanna Saik

Related posts

Leave a Comment