Bez kategorii Festiwal Magazyn 

74. BERLINALE: MOJE TYPY I FESTIWALOWE „MUST SEE” (ENCOUNTERS)

Wśród filmów tegorocznej sekcji Encounters liczne są historie bohaterów mierzących się ze swoją przeszłością, zmianami oraz nowo powstającymi emocjami. Jakich z nich nie można pominąć?

~ Cidade; Campo reż. Juliana Rojas | Brazylia, Niemcy, Francja

Dwie opowieści o migracji, wspomnieniach i duchach przeszłości. Zapowiada się powolny obraz codzienności nasycony wpływem przeszłości na teraźniejszość. Szare kadry miasta bez nadziei może nie brzmią zbyt odkrywczo, ale liczę na pełen prawdziwych emocji seans.

© Cris Lyra / Dezenove Som e Imagens

~ Mãos no fogo reż. Margarida Gil | Portugalia

Film o kręceniu filmu? – wciąż mnie to ekscytuje. Zwłaszcza, jeśli okazuje się, że nic nie jest takie, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Wybiórcze pokazywanie przestrzeni, zakłamanie dzięki narracji kadrów – mam nadzieję na ciekawie poprowadzoną historię i niebanalne zakończenie.

© 2024 Ar de Filmes

~ Kong fang jian li de nv ren reż. Qiu Yang | Chiny, USA, Francja, Singapur

Chiński reżyser Qiu Yang po serii filmów krótkometrażowych zrealizował swój debiut fabularny – kameralny dramat o kobiecie zmuszonej stawić czoła życiu, które poprowadziła nie tak jakby chciała i tęsknocie za zmianami. Liczę na to, że film chińskiego reżysera zapisze się w mojej pamięci tak samo wyraźnie jak choćby „Nieobecność” oglądana przeze mnie na zeszłorocznym konkursie.

© Wild Grass Films

#berlinale

Related posts

Leave a Comment