Magazyn

Czy Impelki zdobędą Puchar Polski?

W środę siatkarki Impelu Wrocław rozpoczną zmagania w Pucharze Polski. W Jelczu – Laskowicach zmierzą się z BKS Profi Credit Bielsko – Biała.

Podopieczne Marka Solarewicza w 1/8 finału Pucharu Polski zagrają z drużyną, z którą w piątek wygrały na wyjeździe 3:1. Od połowy grudnia szkoleniowcem zespołu z Bielska – Białej jest dobrze znany we Wrocławiu norweski trener Tore Aleksandersen. Jego ekipę czeka jednak trudne zadanie, bo Impel spisuje się świetnie i zajmuje drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Nie zmienia to faktu, że siatkarki Impelu zapewne mają w pamięci swój słaby początek piątkowego meczu z BKS, kiedy to dały się zaskoczyć drużynie z Bielska – Białej. Niewykluczone, że trochę ją zlekceważyły. Przegrany pierwszy set wzbudził w nich jednak sportową złość i przebudził je z letargu, bo potem już było tylko lepiej. Zwłaszcza, że trzeci set rozpoczęły od koncertowego prowadzenia 0:12. Świetnie zawody rozegrały m.in. Joanna Kaczor i Monika Ptak, a atomowymi atakami zaskakiwała Megan Courtney.

Ostatecznie BKS przegrał z Impelem 1:3 (25:21, 20:25, 16:25, 13:25). Czy w środę czeka nas powtórka z rozrywki? Czy Joanna Kaczor znów zostanie wybrana MVP meczu? Początek spotkania w środę o godz. 18.00 w Jelczu – Laskowicach.

W kolejnych meczach w styczniu podopieczne Marka Solarewicza zagrają z Giacomini Budowlani Toruń (22.01 o 17:00) oraz Atomem Treflem Sopot (29.01 o 17:00).

Na wszystkie mecze w Jelczu – Laskowicach bilety można kupować za pomocą kupbilet.pl oraz w EMPiKach i STSach na terenie całego kraju. Ceny pozostają te same, jak na mecze w Hali Orbita. Na spotkania w Jelczu – Laskowicach obowiązują także całosezonowe karnety.