Magazyn

Ślęza w półfinale Basket Ligi Kobiet

Koszykarki Ślęzy Wrocław po raz trzeci pokonały Basket 90 Gdynia i zagrają w półfinale play – off Basket Ligi Kobiet. Zmierzą się w nim z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. lub CCC Polkowice (decydujący mecz w środę).

Ślęza wygrała wyjazdowy mecz z Basketem 67:63, w serii play-off zwyciężając 3-1. Było to bardzo zacięte spotkanie i wygrana nie przyszła wrocławiankom łatwo. 21 punktów zdobyła dla Ślęzy Marissa Kastanek. Po jej punktach na półtorej minuty przed końcem czwartej kwarty wrocławianki prowadziły 63:60. Do remisu rzutem za trzy doprowadziła jednak Aneta Kontis, więc trener Ślęzy poprosił o czas. Choć swoje rzuty spudłowały Nikki Greene i Agnieszka Kaczmarczyk, wrocławskiej drużynie udawało się zbierać piłki w ataku. Zimną krew zachowała Sharnee Zoll-Norman, a gdynianki nie potrafiły na to odpowiedzieć skuteczną akcją. Wynik meczu punktami z kontry ustaliła niezawodna Marissa Kastanek.

To była trudna seria. Gratuluję postawy obu zespołom. Drużyna z Gdyni postawiła nam trudne warunki. W każdym meczu było ciężko. Począwszy od tego pierwszego, w którym Basket 90 grał dobrze i była dogrywka. Graliśmy konsekwentnie po trzy zwycięstwa, ale chciałbym pogratulować gdyniankom. Chociaż przegrały, to cały czas walczył i były w serii. My mamy teraz tydzień do kolejnej rundy. Czekamy na przeciwnika, szykujemy się na półfinał. Mam nadzieję, że te mecze będą w naszym wykonaniu na takim poziomie jak ten sobotni z Basketem 90. Wtedy graliśmy nasza koszykówkę. Dziś było ciężko, ale najważniejsze jest zwycięstwo

– powiedział po meczu trener Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki w dalszym etapie rozgrywek. Zwłaszcza, że Wrocław jest spragniony koszykówki, a nieobecność koszykarskiego Śląska w Polskiej Lidze Koszykówki daje o sobie znać. Super, że Ślęza wypełnia tę lukę i jest przykładem, że można mądrze zarządzać koszykarskim klubem i że znalezienie sponsorów wcale nie jest takie trudne.

Dwa pierwsze półfinałowe mecze będą miały miejsce 1 i 2 kwietnia we Wrocławiu w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Wrocławskie koszykarki ciągle biorą też udział w akcji „Ślęza rozrusza Wrocław”. W ubiegłym tygodniu znów były poza miastem, tym razem w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce. Szacunek, oby więcej takich akcji!